Vítejte na stránkách naší ambulance

Naše ambulance


Jsme specializované pracoviště zabývající se nemocemi zažívacího traktu.

Provádíme diagnostické a terapeutické endoskopické vyšetření horního trávícího traktu (gastroskopie), dolního trávícího traktu (koloskopie)  a ultrazvuková vyšetření břicha.

Naše ordinace rovněž získala akreditaci na provádění screeningových koloskopií v rámci prevence vzniku kolorektálního karcinomu.  

Pacienti jsou dle potřeby vyšetření a sledováni v našich poradnách

Poradna gastroenterologická: řeší problematiku všech gastroenterologických onemocnění - vyšetření, léčba, dispenzarizace

Poradna hepatologická: řeší problematiku onemocnění jater. Nedispenzarizujeme pacienty s chronickou hepatitidou C a B, ani pacienty s akutním infekčním onemocněním jater.

Poradna IBD (pro pacienty s ulcerosní kolitidou a Crohnovou nemocí): Pacienty s touto nemocí vyšetřujeme a léčime . Nejsme centrem pro podání biologické léčby, v případě nutnosti podání této speciální therapie spolupracujeme s Nemocnicí v Českých Budějovicích .

 

Poradna pro nádorová stonání zažívacího traktu: Pacientům může být u nás diagnostikováno nádorové stonání,úzce spolupracujeme s onkology a chirurgy na adekvátní léčbě a pacienty po léčbě dále sledujeme.

Spolupráce a řešení našich pacientů


 

Úzce spolupracujeme při řešení našich pacientů  s nemocnicemi po celé republice,zejména s Gastroenterologickým oddělením Nemocnice České Budějovice, a.s., které nám pomáhá řešit složité pacienty a poskytovat speciální druhy léčby a diagnostiky v oblasti nespecifických střevních zánětů, nádorů, funčních vyšetření gastrointestinálního traktu i jiných a s IKEM v řešení našich pacientů zvažovaných k transplantaci .

Naši lékaři dlouhodobě pracují v souběhu i s nemocniční péčí.

V naší ordinaci jsme zastánci zdravého životního stylu, kterým se dají mnohé choroby lépe zvládnout.

Nedoporučujeme ale  neopodstatněné vynechávání potravin - zejména lepku a mléčných výrobků-  ve stravě,jak se stalo v posledních letech módním trendem.Tyto látky mají pro tělo význam,mléčné výrobky jako zdroj vápníku se jen velmi špatně nahrazují.Úlevu po vynechání lepku v stravě často nezpůsobí toto omezení samotné,ale to,že v potravině obsahující lepek je také často tzv. dlouhý cukr,který nadýmání a jiné potíže může způsobit zdaleka častěji,ne-žli lepek samotný.Toto se samozřejmě netýká  prokázané celiakie,kdy je bezlepková dieta jediným a trvalým doživotním řešením.

Co doporučujeme je zdravá míra pohybu, střídmost v jídle, u obezních pacientů redukci váhy, omezení kouření a alkoholických nápojů.

Tato „banální" opatření často lépe zvládnou potíže než-li složité vyšetřování vzácných potravinových nesnášenlivostí či pojídání léků.

Na zvládnutí refluxních potíží (pálení žáhy) často pomáhá i speciální nácvik bráničního dýchání, kterým se zabývá např. joga.

Nechceme, aby měl pacient pocit „o nás bez nás“, do léčby a zvládnutí potíží je nutno se zapojit, spolupracovat a zkusit se i psychicky naladit, že to jde.

Tak jako jiné orgány je i trávení odrazem našich myslí a postojů, pozitivní přístup pomáhá.

Pomůžeme vám problémy zvládnout.

 


O nás | Náš tým | Naše ambulance | Vyšetření | Kontakt | Prohlášení o přístupnosti | Admin

© MUDr. Radka Kobzová s.r.o.